Hata Kodları

EO (Freezer sensor hatası)

Kompressor ve freezer fan sürekli çalışır.freezer bar graphdaki bütün segmentler 0,5 sn aralıkla yanıp söner. E1 (Freezer defrost sensor hatası) Defrost ısıtıcısı 25dk çalışır E3 (FF sensor hatası) FF fan 3dk çalışır, 7dk durur E4 (Freezer defrost ısıtıcı hatası)

Eğer defrost süresi 3 defa üstüste 60 dk olursa bu hata gösterilir, defrost

ısıtıcılar normal çalışır.

E8 (FF defrost sensor hatası)

Defrost ısıtıcısı 25dk çalışır

E9 (FF defrost ısıtıcı hatası)

Eğer defrost süresi 3 defa üstüste 60 dakika olursa ve FF sıcaklığı 15°C ise veya defrost süresi 4 defa üstüste 60 dk olursa bu hata gösterilir. Defrost ısıtıcılar normal çalışır

En (Triac NTC hatası)

Triac NTC kısa/açık devre. 30sn gösterilir. Kontrol normal çalışır.
AR-1030 SP. AR-1035 SP ve BSS-2200 su pınarlarının kullanımına yönelik olarak aşağıdaki hususların gözönünde bulundurulması gerekmektedir.

  • Ürünün arka tarafındaki anahtarlar “on” pozisyonuna getirilmez ise, sadece oda sıcacığında su alınabilecektir. Sıcak ve soğuk su alınmak isteniyorsa bu anahtarlar “on” pozisyonuna getirilmelidir.
  • Ürün kesinlikle susuz çalıştırılmamalıdır. Susuz çalıştırma durumunda aşağıdaki problemlerle karşılaşılacaktır.

a-Sıcak su tankı üzerindeki resetli bi-metal termostat 94 C ‘de devreyi açar ve bir daha sıcak su alınamaz. Bu durumda resetli bi-metal termostat üzerindeki pime basılarak. ısıtıcının devreye girmesi, dolayısıyla sıcak su alınması mümkün olacaktır.

b-Damacana ürün üzerine oturtulduktan sonra “on-off” anahtarı “on” pozisyonuna getirilerek hemen sıcak su alınmak istendiğinde aynı durumla karşılaşılacaktır. Bu nedenle damacana ürün üzerine oturtulduktan sonra, sıcak su musluğundan su gelmesi beklenmeli, daha sonra anahtar “on pozisyonuna getirilmelidir.

  • Damacana tamamen boşalmadan yeni damacana konulduğunda, su tankındaki su seviyesi etkilenmekte, aşırı ısınmaya hatta damacanadaki suyun ısınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle damacanadaki su tamamen boşalmadan yeni damacana konulmamalıdır.
  • Ürün üzerindeki kamanın damacana kapağını delmemesi probleminin çözümü için, özel yaylı tapalar üzerinde çalışmalar yapılmakta olup, kısa bir zaman sonra, söz konusu yaylı tapalar yedek parça olarak tanımlanacaktır.

5-    Bardaklıkların yedek parça olarak verilmesi konusunda çalışmalar
yapılmaktadır.